"
تهران : ساعت ۹ الی ۱۴ کرج : ۱۴ الی ۲۱
Tehran: 02122030065 Karaj : 02634441333

به گزارش گروه مدیا کلینیک سمین به نقل از نازشو نیوز

5 نکته برای داشتن یک روتین مراقبت موثر از پوست دست

دست‌ها و پاهای ما اعضای بسیار مهم بدن هستند که تقریباً در تمام حرکات در طول روز به ما کمک می‌کنند. دست‌ها و پاهای زیبا به ویژه زمانی که به خوبی از آنها مراقبت می‌شود به زیبایی ما می‌افزاید. خانم‌هایی که صبح تا شب دائم با آب در ارتباط هستند و از مواد شوینده برای شستشوی ظرف‌ها استفاده می‌کنند اگر بدون دستکش این کار را انجام دهند در ۴۰ سالگی شاهد پوست دستی ضخیم و خشن خواهند بود.
برای هرکس این اتفاق دردناک است که پوست دست خود را چروک و پر از لک‌های قهوه‌ای ببیند. اهمیت پوست دست کمتر از پوست صورت نیست و نکته مهم این است که شما نمی‌توانید پوست دست خود را آرایش کنید. ما روش‌هایی برای بهبود شرایط شما داریم.

۱- کرم مرطوب کننده

    

کرم مرطوب کننده و نرم کننده اولین راهکار شما برای پوستی سالم خواهد بود. دست‌های آسیب پذیر خود را با کرم مرطوب کننده بپوشانید تا آسیب کمتری به آن وارد شود. افراد زیادی اظهار داشته‌اند که زمان استفاده از دستکش احساس می‌کنند ظرف‌ها به طور کامل تمیز نشده و ترجیح می‌دهند بدون دستکش ظرف‌ها را بشویند. این کار باعث آسیب دیدن پوست دست خواهد شد. کسانی که عادت به استفاده از دست کش ندارند حتماً باید پس از استفاده از مواد شویند از مرطوب کننده استفاده کنند. تنها با این کار پوست دست از چروک و آسیب در امان خواهد بود.

۲- به زیبایی دست و پا اهمیت دهید

از میان خدمات زیبایی که چند سال اخیر در میان خانم‌ها محبوب شده، خدمات ناخون در اولویت قرار دارد. اکثر خانم‌ها به زیبایی ناخون‌های خود اهمیت می‌دهند. پدیکور و مانیکور در میان روش‌های درمانی قرار دارند که سلامت و زیبایی ناخون را در کنار هم تضمین می‌کند. مانیکور به خدمات درمانی و زیبایی ناخون گفته می‌شود و پدیکور مختص مراقبت از پا است.
روش‌های مختلفی برای انجام این کارها وجود دارد. به عنوان مثال حذف قسمت‌های مرده ناخون و پوست و ترمیم فرم ناخون از کارهایی است که در این خدمات زیبایی ارائه می‌شود. شما می‌توانید این خدمات زیبایی را بدون کاشت ناخون انجام دهید و تنها با استفاده از برق ناخون زیبایی طبیعی دستان خود را نشان دهید.

۳- با آب نارگیل پوستی درخشان داشته باشید

به عنوان یک جایگزین، اگر به دنبال نوشیدنی کم قند هستید، می‌توانید آب نارگیل را در نظر بگیرید، که معمولاً از ۹۴ درصد آب، بدون چربی و قند کم تشکیل شده است که برای آبرسانی مؤثر با تأمین ویتامین‌ها عالی است. پتاسیم و آنزیم‌های موجود در آب نارگیل به سلامت پوست بدن کمک می‌کند. به همین دلیل است که در اکثر ترکیبات پوستی مانند کرم مرطوب کننده دست از عصاره نارگیل استفاده می‌شود.
درمان‌های غذایی و رژیم سالم می‌تواند بهترین گزینه برای بهبود وضع خشکی دست و صورت باشد. ترکیبات سبز و گیاهی توانایی بهبود اوضاع خشکی پوست را دارند. به لطف تمام آنتی اکسیدان های مفید موجود در سبزی‌های برگ دار، اسموتی های سبز نجات دهنده پوست شما خواهند بود.

۴- اهمیت هیدراتاسیون

هیدراته نگه داشتن در طول روز برای داشتن پوستی سالم ضروری است و در واقع دو سوم بدن ما از آب تشکیل شده است. نوشیدن آب کافی در طول روز نه تنها رطوبت پوست را تأمین می‌کند، بلکه هرگونه سموم باقی مانده مانند باکتری و آلودگی‌ها را از بین می‌برد. نوشیدن آب کافی به ویژه زمانی که در حال انجام ورزش هستید اهمیت دارد. از آنجایی که هنگام تعریق مقدار زیادی مایعات از دست می‌دهیم، شروع به نوشیدن آب از روز قبل، یک ساعت قبل، حین و بعد از ورزش برای بالا نگه داشتن سطح هیدراتاسیون ضروری است.
میوه‌ها و سبزیجات معمولاً حاوی مقادیر زیادی آب و پتاسیم هستند که از خواص بسیاری سرشار است. به همین دلیل مطمئن شوید به اندازه کافی از آنها در رژیم غذایی خود استفاده می‌کنید.

      

۵- نکات تکمیلی جهت مراقبت صحیح از پوست دست و پا

محصولات مراقبت از پوست مورد علاقه خود را در شب در کنار تخت خود نگه دارید تا در وقت خود صرفه جویی کنید و مطمئن شوید که استفاده از آنها را فراموش کرده اید.
قبل از رفتن به رختخواب پاهای خود را درمان کنید: مرطوب کننده بزنید و یک جوراب بپوشید.
 همیشه یک کرم دست در کیف دستی خود نگه دارید.
در ماه‌های زمستان از مرطوب کننده هوا استفاده کنید. در حالت ایده‌آل، رطوبت داخل خانه باید ۵۰-۷۰٪ باشد.
در ماه‌های زمستان از مرطوب کننده هوا استفاده کنید. در حالت ایده‌آل، رطوبت داخل خانه باید ۵۰-۷۰٪ باشد

مطمئن شوید که گوشی خود را به طور مرتب با دستمال ضدعفونی کننده تمیز می‌کنید. ما گوشی‌های هوشمند خود را در همه جا رها می‌کنیم ، به این معنی که باکتری‌ها به صفحه نمایش گوشی هوشمند نفوذ می‌کنند. این باکتری می‌تواند به راحتی به گونه‌ها و گوش‌های ما ختم شود و ممکن است منجر به مشکلات و لک‌های پوستی شود.
استفاده از صابون‌های خشن را متوقف کنید. این صابون‌ها پوست دست و صورت را خشک و خشن می‌کنند. به مرور باعث چروک می‌شوند. محصولی را برای شستشوی دست و صورت انتخاب کنید که ملایم بوده و آسیبی به پوست نرساند. در واقع محصولات شوینده‌ای که چربی طبیعی پوست را از بین می‌برند و پوست را بیش از اندازه خشک می‌کنند نمی‌توانند برای پوست مناسب باشند.
پوست دست و صورت به یک اندازه اهمیت دارد و به یک اندازه حساس است. نباید به پوست دست بی‌توجه باشید و تمام تمرکز خود را تنها روی پوست صورت بگذارید. داشتن صورت صاف نکته مثبتی است اما زمانی که دست‌ها نمایان می‌شود و خشکی و چروک‌های آن مشخص می‌شود زیبایی شما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.
 
مجموعه ی کلینیک پوست مو و زیبایی سمین 
دکتر زهرا ادبی