"
تهران : ساعت ۹ الی ۱۴ کرج : ۱۴ الی ۲۱
Tehran: 02122030065 Karaj : 02634441333

به گزارش گروه مدیا کلینیک سمین به نقل از خبرگذاری دانشجویان ایران

برخی اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن

برای مراقبت از دندان‌ها اقدامات مهمی، چون مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و مراجعه به موقع به دندانپزشک همواره توصیه می‌شود با این حال برخی نکات جزئی‌تر هستند که ممکن است همه افراد از آن‌ها اطلاع نداشته باشند در حالی که رعایت آن‌ها می‌تواند به استحکام و سلامت بیشتر دندان‌ها کمک کند.

              یک دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان در همین رابطه به اشتباه رایجی در هنگام مسواک زدن که ممکن است سلامت دهان و دندان افراد را تحت تاثیر قرار دهد، اشاره کرده است.

به گزارش ایندیپندنت، این موضوع که آیا باید مسواک خود را قبل از قرار دادن خمیردندان روی برس آن خیس کنید یا آن را خشک نگه دارید، بحثی است که اختلاف نظر‌هایی درباره آن وجود دارد با این حال دکتر «ساحیل پاتل»، متخصص کلینیک «مارلیبون اسمایل» در لندن خیس کردن مسواک را توصیه نمی‌کند، زیرا معتقد است که خمیر دندان را رقیق می‌کند. خمیر دندان به‌خودی‌خود مقدار مناسبی رطوبت دارد و اگر خیس باشد، سریع‌تر کف می‌کند و باعث می‌شود زودتر آن را بیرون تف کنید و این کار به کاهش اثر پاک‌کنندگی آن منجر می‌شود.

دکتر پاتل همچنین می‌گوید: اغلب افراد هنگام ، با فشار زیاد آن را در دست نگه می‌دارند و اغلب مسواک خود را با مشت می‌گیرند در حالیکه روش صحیح این است که نباید احساس کنید دندان‌ها را با مسواک می‌سابید، چون این دیگر زیاده‌روی است. همچنین اگر برس مسواک روی دندان پخش شوند، تاثیر چندانی در تمیز کردن دندان‌ها نخواهند داشت بلکه برس باید مستقیم روی دندان‌ها قرار گیرند و دندان‌ها را به نرمی لمس کنند.

دکتر پاتل همچنین توصیه می‌کند که هنگام تمیز کردن دندان‌هایتان، از دندان‌های عقبی شروع کنید و به طرف جلو بیایید.

او گفت: دندان‌های انتهایی، اغلب سخت‌ترین قسمت برای تمیز کردن هستند و از این رو توصیه می‌کنم ابتدا از آن بخش شروع کنید. اگر از دندان‌های جلو شروع کنید و قسمت عقب را آخر انجام دهید به احتمال زیاد دست از کار می‌کشید و مسواک خود را زمین می‌گذارید و دندان‌های عقبی را مسواک نمی‌زنید یا آن‌ها را به درستی تمیز نمی‌کنید.

دکتر پاتل همچنین می‌گوید که خود او ترجیح می‌دهد افراد به جای دو بار سرسری مسواک زدن، روزی یک بار دندان‌های خود را به طور کامل مسواک بزنند.


پوست و مو و زیبایی
سمین
دکتر زهرا ادبی